6 lutego 2016

ćwiczenia dla seniora
 Ćwiczenia video dla seniora 60+ :


  Te kolejne ćwiczenia  zamieszczone są na stronie :

http://hobbyseniora.pl/zestaw-cwiczen-dla-seniora/

Dziękuję bardzo za ten zestaw osobom  prowadzącym

 portal HOBBY SENIORA    http://hobbyseniora.pl/

Cytuję z w/w strony:


" ZESTAW ĆWICZEŃ DLA SENIORAĆwiczenie 1
1
Połóż się na plecach, nogi lekko ugięte w kolanach, ramiona wzdłuż tułowia. Należy powoli wyprostować lewą nogę i położyć się na podłożu. Następnie wrócić do pozycji wyjściowej i zmienić nogę. Senior w zależności od wieku powinien wykonać od kilku do kilkunastu powtórzeń. 

 Ćwiczenie 2
3
Połóż się na plecach, ręce wyciągnięte szeroko na boki, nogi wyprostowanie. Przesuń lewą nogę maksymalnie do boku i przytrzymaj przez chwilę. Następnie powtórz ćwiczenie drugą nogą. Senior powinien wykonać kilka powtórzeń ćwiczenia.

 Ćwiczenie 3
2
Połóż się na plecach, ręce wyciągnięte szeroko do boku, nogi ugięte w kolanach, stopy na szerokości bioder. Ćwiczenie polega na przeniesieniu obu kolan w prawo, a następnie w lewo. Senior powinien wykonać około 8 powtórzeń (4 na prawo i 4 na lewo).

 Ćwiczenie 4
4
Połóż się na plecach, ręce wzdłuż tułowia, nogi ugięte w kolanach. Ćwiczenie polega na uniesieniu pośladków do góry. Jest to dość ciężkie ćwiczenie i nie każdy senior sobie z nim poradzi. Ćwiczenie znacznie wzmacnia mięśnie korpusu i pleców, dzięki czemu pomaga w bólach pleców u seniorów.

 Ćwiczenie 5
5
Połóż się na podłodze, ręce wzdłuż tułowia, nogi ugięte w kolanach, stopy na wysokości bioder. Unieś pośladki do góry i wyprostuj lewą nogę. Przytrzymaj kilka sekund i zmień nogę. Należy wykonać kilka powtórzeń ćwiczenia. Jest to dość ciężkie ćwiczenie dla seniora, ale bardzo dobrze wzmacnia mięśnie brzucha i pleców.

 Ćwiczenie 6
6
Klęk podparty, plecy, głowa i ramiona wyprostowane. Unieś i wyprostuj lewą nogę, przytrzymaj kilka sekund i zmień nogę. Należy wykonać kilka powtórzeń ćwiczenia.

 Ćwiczenie 7
9
Klęk podparty, plecy, głowa i ramiona wyprostowane. Należy unieść maksymalnie wysoko odcinek lędźwiowy kręgosłupa, przytrzymać kilka sekund i opuścić do pozycji wyjściowej. Wykonaj kilka powtórzeń ćwiczenia. 

 Ćwiczenie 8
11
Klęk podparty, plecy, głowa i ramiona proste. Usiądź na piętach nie odrywając dłoni od powierzchni. Należy wytrzymać w tej pozycji kilka sekund i powrócić do pozycji wyjściowej. Wykonaj kilka powtórzeń ćwiczenia dla seniora.

 Ćwiczenie 9
10
Stań swobodnie w rozkroku, ramiona prosto wzdłuż tułowia, nogi wyprostowane. Wykonaj powoli skłon tułowia w prawą stronę tak, aby dotknąć boku swojego kolana. Przytrzymaj kilka sekund i zmień stronę ćwiczenia. Wykonaj kilka powtórzeń. Ćwiczenie poprawia mięśnie korpusu seniora.

 Ćwiczenie 10
12
Stań swobodnie w rozkroku, nogi wyprostowane, stopy na wysokości bioder, ręce wyciągnięte w przód. Przejdź do półprzysiadu i przytrzymaj przez kilka sekund. Należy pamiętać o wyprostowanym kręgosłupie – nie wolo się garbić. Wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj kilka powtórzeń ćwiczenia.


Podany zestaw 10 ćwiczeń dla seniora stanowi kompendium treningu dla osób starszych. Jeżeli jesteś po 50-tym roku życia i czujesz, że Twoje stawy robią się coraz bardziej zastane, wykonuj regularnie powyższe ćwiczenia. Pozytywnie wpłynie to na Twoje zdrowie oraz samopoczucie. Senior uśmiechnięty to senior zdrowy. Ćwiczenia dla seniora uwalniają do krwi miliony pozytywnych endorfin, które sprawiają, że na buziach zmęczonych seniorów pojawia się uśmiech. 
Jeszcze raz przypominamy – jeżeli nie czujesz się na siłach, aby wykonać ćwiczenie – nie wykonuj go lub skonsultuj to ze swoim lekarzem. 


Ćwiczenia na obniżenie cholesterolu

http://wformie24.poradnikzdrowie.pl/cwiczenia/cwiczenia-na-obnizenie-poziomu-cholesterolu_35298.html
 ćwiczenia na obniżenie cholesterolu :
TU: 

http://wformie24.poradnikzdrowie.pl/cwiczenia/cwiczenia-na-obnizenie-poziomu-cholesterolu_35298.html


Cytuję fragment:

 Program ćwiczeń obniżających cholesterol zacznij od 15 minut dziennie przez 5 dni w tygodniu, np. z przerwą we wtorek i piątek. Stopniowo wydłużaj czas zajęć, by po 3 miesiącach dojść do 50 minut dziennie. Nie musisz ćwiczyć o stałej porze. Kieruj się jedynie porą posiłków. Z rozpoczęciem ćwiczeń poczekaj chociaż godzinę po jedzeniu i kończ je 30 minut przed nim. Nie musisz ograniczać się tylko w piciu wody mineralnej.
 Pamiętaj, aby rozciągać wszystkie partie mięśni i powtarzać każde ćwiczenie od 5 do 15 razy. Twój program na 15 minut:

    ramiona
    1. Stojąc, wymachuj ramionami do tyłu i do przodu, a potem na boki;
    2. Zataczaj ramionami jak największe koła;
    kark
    1. Dotykaj brodą klatki piersiowej i odchylaj głowę jak najdalej do tyłu. Potem staraj się dotknąć głową raz lewego, a raz prawego ramienia;
    2. Wykonuj obroty głową raz w lewą, raz w prawą stronę;
    plecy
    1. Stojąc, rób skłony i dotykaj dłońmi podłogi;
    2. Klęcząc, oprzyj się na dłoniach i rób „koci grzbiet";
    3. Leżąc na podłodze, unieś złączone, wyprostowane nogi w górę (tzw. świeca);
    biodra
    1. Stojąc, wykonuj pogłębiane skłony w bok. Staraj się sięgnąć dłonią jak najbliżej kostki;
    2. Zataczaj koła miednicą;
    3. Siedząc na piętach, przenoś pośladki z jednej strony pięt na drugą; 


brzuch
1. Siedząc płasko na podłodze, rób pogłębione skłony w przód. Próbuj dotykać czołem wyprostowanych kolan;
2. Połóż się na podłodze i wykonuj takie same skłony;
3. Leżąc płasko na podłodze, unoś złączone nogi ok. 30 cm nad ziemię i bardzo powoli je opuszczaj;
nogi
1. Stojąc, unoś jak najwyżej raz jedną, raz drugą wyprostowaną nogę w przód;
2. Zrób dziesięć przysiadów.

Ćwiczenia na obniżenie cholesterolu

http://wformie24.poradnikzdrowie.pl/cwiczenia/cwiczenia-na-obnizenie-poziomu-cholesterolu_35298.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz